nerwica natręctw - Centrum Psychoterapii - Rozwiązania Istnieją

NERWICA NATRĘCTW

OCD

NERWICA NATRĘCTW (ZABURZENIA OBSESYJNO KOMPULSYJNE)

Jeśli nie wiesz, jak poradzić sobie z natrętnymi myślami, wywołującymi lęk oraz z powtarzalnymi, uciążliwymi czynnościami i rytuałami, zgłoś się do naszego centrum, pomożemy Ci uporać się z Twoim problemem.

Skutecznie, kompleksowo leczymy problemy z nerwicą. Korzystamy z technik terapii poznawczo-behawioralnej, 

treningu mindfulness i technik relaksacyjnych.

Nerwica natręctw (OCD): leczenie

Poznaj metody leczenia nerwicy natręctw, inaczej zwanej zaburzeniem obsesyjno kompulsyjnym (OCD)

Nerwica natręctw składa się z dwóch elementów. Pierwszy z nich OBSESJE, czyli natrętne myśli (np. czy wyłączyłam żelazko, czy zakręciłam kurek, czy po drodze kogoś nie potrąciłem?), wywołujące lek i powodujące dyskomfort. Drugim są KOMPULSJE, czyli powtarzalne, przymusowe czynności, które mają obniżyć lęk (np. liczenie, sprawdzanie, mycie rąk itd).

 

Leczenie nerwicy natręctw obejmuje farmakoterapię oraz psychoterapię. W ramach psychoterapii wykorzystuje się techniki powstrzymywania reakcji, w których uczysz się, by nie podejmować przymusowych czynności. Za pomocą technik relaksacyjnych i pracy nad akceptacją, lęk związany z niepodejmowaniem działań, wygasza się, a jakość życia wzrasta.  Nieodłącznym elementem jest również praca poznawcza, podczas której pracuje się nad weryfikacją błędnych przekonań i myśli. 

Psychoterapia pozwala zrozumieć jak działa nerwica, poznać źródła jej występowania i zmienić procesy podtrzymujące problem, by obniżyć ryzyko nawrotu zaburzenia.

Pożegnaj problem z nerwicą!
Skorzystaj z pomocy specjalistów poradni online!

Blue-Ocean-Photo-Summer-Instagram-Post-5_400


Terapia online w leczeniu fobii i lęku społecznego

Nie masz czasu, często podróżujesz lub mieszkasz w miejscu, gdzie trudno o dostęp do wykwalifikowanych specjalistów?

 

Te kwestie nie muszą być dalej Twoim problemem. Psychoterapia nerwicy lękowej jest możliwa dzisiaj również online z wykorzystaniem aplikacji Skype, ZOOM lub WhatsApp w dowolnym dla Ciebie czasie i miejscu.

 

Badania naukowe potwierdzają porównywalną skuteczność terapii online, co terapii face-to-face. 

 


Zacznij psychoterapię online

Poznasz narzędzia do pracy z natrętnymi myślami i komulsyjnymi zachowaniami, byś lepiej radził sobie z lękiem i napięciem. Pożegnaj się z uciążliwymi rytuałami, zyskaj czas i przestrzeń dla tego, co jest dla Ciebie ważne.

Poznaj naszych psychologów

Co mówią nasi pacjenci?

Pracujemy tylko z doświadczonymi specjalistami

Zarezerwuj wizytę

używając naszego systemu rezerwacji online. To proste! Wybierz typ Twojej wizyty, specjalistę oraz dogodny dla Ciebie termin. Po rezerwacji otrzymasz maila potwierdzającego. Przypomnimy Ci również o nadchodzącej wizycie.

Skontaktuj się z nami!