Joanna Janiszewska

Studia magisterskie z psychologii skończyłam uzyskała na Uniwersytecie Wrocławskim. Jestem psychoterapeutką systemową w procesie certyfikacji oraz członkinią nadzwyczajną Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu pracując z dziećmi i młodzieżą na Oddziale Psychiatrycznym, w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego oraz w Centrum Neuropsychiatrii “Neuromed” w zespole terapii rodzin. Pracowałam również środowiskowo z osobami będącymi w kryzysie psychicznym oraz ich rodzinami, jako członek mobilnego zespołu działającego na terenie Dolnego Śląska (projekt “Wsparcie w kryzysie psychicznym w metodzie Otwartego Dialogu”).

W pracy z pacjentem cenię sobie koncentrację na zasobach pacjenta, które pozwolą mu rozwijać się i pracować nad problemem. Daję możliwość zobaczenia problemu z innej perspektywy, a kryzys może zostać wykorzystany jako siła napędowa do dalszego rozwoju.

Wykształcenie:

  • Kurs podstawowy psychoterapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
  • Kurs zaawansowany terapii systemowej (w trakcie). 
  • Kurs „Otwarty dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego” w Polskim Instytucie Otwartego Dialogu.

terapia rodzinna 

terapia zaburzeń osobowości

terapia zaburzeń lękowych, depresyjnych, zaburzeń odżywiania

terapia par

wsparcie w radzeniu sobie w kryzysami, przemocą domową, stresem

terapia systemowa dzieci i młodzieży

Opinie moich pacjentów

Skontaktuj się z nami!