5 powodów, dla których terapia online jest właśnie dla Ciebie

Terapia online może być równie skuteczna, jak klasyczna terapia. Ta forma na stałe wkroczyła już do oferty, a coraz więcej osób decyduje się z niej korzystać.  Jeśli zastanawiasz się, czy terapia online jest dla Ciebie odpowiednia, rozważ poniższe korzyści.

Twoja terapia, Twoje warunki

Sposób prowadzenia klasycznej psychoterapii nie zmienia się od momentu jej powstania z końcem XIX wieku. Przybywasz na miejsce, siadasz na kanapie i rozmawiasz z terapeutą o swoich problemach i trudnościach. Potem każdy udaje się w swoją stronę i widzicie się za tydzień lub dwa. W tym samym czasie, w tym samym miejscu.

W przeszłości ludzie musieli planować cotygodniowe wizyty u terapeuty. Wiąże się to z dojazdem do gabinetu terapeuty, co w zależności od lokalizacji może zająć nawet godzinę lub dłużej (nawet w jedną stronę). Dla osób żyjących dynamicznie, w biegu, planowanie tradycyjnej sesji terapeutycznej staje się przeszkodą – szczególnie dla osób, którzy muszą zorganizować opiekę nad dziećmi i ponieść związane z tym koszty finansowe i czasowe. W rezultacie osoby, które mogłyby odnieść największe korzyści z terapii, mogą nigdy nie skorzystać z tej opcji.

Dlaczego terapia online to wygodne rozwiązanie?

Terapia online pozwala na odbycie sesji, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz. Podróże służbowe, częste wyjazdy, brak stałego miejsca zamieszkania, nie będą stały na przeszkodzie w odbyciu sesji terapeutycznej. 

Znalezienie czasu na wizytę u terapeuty może być najtrudniejszym wyzwaniem logistycznym do rozwiązania. Terapia online pozwala na kontakt z terapeutą w dowolnym miejscu. To wolność, która stawia Cię, człowieka poszukującego rozwiązań w zakresie zdrowia psychicznego, na pierwszym miejscu.

W terapii online nie ma „biura” – sesja odbywa się wszędzie tam, gdzie masz dostęp do Internetu – w dowolnym miejscu, w którym czują się na tyle komfortowo, aby komunikować się z terapeutą.

Terapia online jest dostosowana do Twoich potrzeb

Dopasowanie do odpowiedniego terapeuty ma kluczowe znaczenie dla powodzenia terapii. Twoje wyzwania jako jednostki wykraczają poza zdrowie psychiczne i obejmują styl życia lub karierę. Nasi terapeuci mają wieloletnie i szerokie doświadczenie, co pozwala na jeszcze bardziej efektywną terapię.

Dzięki terapii online nie jesteś ograniczony do małej grupy terapeutów w najbliższym sąsiedztwie, bądź zmuszony jeździć do większego miasta, by tam znaleźć kogoś odpowiedniego dla siebie. 

Terapia online to możliwość znalezienia odpowiedniego terapeuty

Decydując się na terapię online, możesz wybierać spośród wielu terapeutów. Jeśli nie wiesz jakiego terapeutę wybrać – umów się na konsultację wstępną, a zasugerujemy Ci konkretnego specjalistę. 

Psychoterapia online się opłaca

W wielu przypadkach terapia online kosztuje mniej niż klasyczna terapia, a nawet jeśli koszt jest porównywalny, wciąż oszczędzasz czas i środki związane dostaniem się do gabinetu.

Terapia online jest całkowicie poufna

Naszą misją jest zmniejszenie piętna związanego z poszukiwaniem rozwiązań w zakresie zdrowia psychicznego. Rozumiemy, że stygmatyzacja osób korzystających z pomocy terapeutów jest realnym zjawiskiem. Choć nie mamy na to zgody, w niektórych społecznościach osoba widziana w drodze do gabinetu terapeuty naraża się na plotki lub osądy. To kolejny powszechny, ważny powód, dla którego niektórzy nie szukają terapii.

Kiedy po raz pierwszy rozpoczynasz terapię online, możesz użyć pseudonimu, jeśli sprawi to, że poczujesz się bardziej komfortowo. Terapia polega na otwarciu się w odpowiednim momencie, nigdy nie powinieneś czuć, że musisz udostępniać więcej informacji, niż chcesz.

Myślisz, że jesteś gotowy na terapię online, co dalej?

Jeśli czujesz, że jesteś gotowy na terapię online, dołączysz do grona osób, które już podjęły ważną decyzję, aby nadać priorytet ich zdrowiu psychicznemu. Na szczęście kolejne kroki prowadzące do rozpoczęcia sesji terapeutycznych są łatwe.

W przypadku Centrum Psychoterapii Online wystarczy, że zarezerwujesz spotkanie z jednym z naszych terapeutów. Twój terapeuta pozna Cię i dowie się, jak może pomóc w zaspokojeniu Twoich potrzeb w zakresie zdrowia psychicznego. 

Skontaktuj się z nami!